Fodor úti távhőközpont korszerűsítése

FODOR ÚTI TÁVHŐRENDSZER ÉPÜLETEINEK ENERGETIKAI KORSZERŰSÍTÉSE

Projekt azonosító száma: TOP-3.2.1-16-ZA1-2018-00016

Projekt címe: Fodor úti távhőrendszer épületeinek energetikai korszerűsítése

Támogatás összeg: 34 085 000 Ft

Megvalósulás helyszínei:

  1. Fodor fűtőmű – 8360 Keszthely, Fodor u. 44. hrsz: 4501/134
  2. Fodor I. hőközpont – 8360 Keszthely, Fodor u. hrsz: 4501/77
  3. Fodor II. hőközpont – 8360 Keszthely, Fodor u. hrsz: 4501/78

Támogatás intenzitás: 100 %

Projekt kezdete: 2019.09.01

Projekt tervezett befejezése: 2021.01.31

Kedvezményezett: VÜZ Keszthelyi Városüzemeltető Egyszemélyes Nonprofit Kft.

Cím: 8360 Keszthely, Vásár tér 10.

Telefon: 83/515-330

Honlap: www.khvuz.hu

A projekt célja „összetett beruházásban” a VÜZ Keszthelyi Városüzemeltető Egyszemélyes Nonprofit Kft., mint Keszthely Város Önkormányzatával közszolgáltatási szerződéssel rendelkező távhőszolgáltató tulajdonában lévő keszthelyi Fodor úti távhőrendszer épületeinek energiagazdálkodásának elősegítése megújuló energiaforrás felhasználása révén, mely egyúttal a fosszilis energiahordozókból származó üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátásának csökkentését is szolgálja. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg 34,085 millió forint, 100 %-os európai uniós támogatás segítségével. A projekt a VÜZ Nonprofit Kft. keszthelyi távhőszolgáltató, mint közszolgáltató Fodor úti épületeinek (fűtőmű és hőközpont I. és II.) energetikai korszerűsítését célozza, melynek során háztartási méretű kiserőmű (HMKE) fotovoltaikus rendszerek kialakítása tervezett.

A fejlesztés eredményeként abszolút értékben csökken az országos üvegházhatású gázkibocsátás. A beruházás megvalósításával a megújuló energiaforrásból előállított energiamennyisége évi 277,2 GJ-val nő, az üvegházhatást okozó gázok becsült éves csökkenése eléri a 71,98 tonnát CO2 egyenértékben kifejezve.

A VÜZ Nonprofit Kft., mint felelős gazdálkodó szervezet szándéka, célkitűzése a működési színvonal sérülése nélküli működési költségek csökkentése, és azok fejlesztési forrássá való konvertálása, valamint a környezettudatosság, a természeti értékeink felismerésére és megőrzésére irányuló magatartás fokozása, ez irányba történő szemlélet formálása, helyi adottságként rendelkezésre álló napenergia, mint megújuló energiaforrás kihasználása komplex fejlesztési programok keretében. Eredményként elvárható a közcélú intézmények fenntartásából eredő működési költségek csökkenése, és társadalmi hasznosság tekintetében – mérföldkőnek tekinthető – a környezettudatosság fokozása. Mindezek az intézményeken keresztül szinte beépülnek a keszthelyi polgárok mindennapi életébe. A pályázat megvalósításával a VÜZ Nonprofit Kft. az üvegházhatású gázok kibocsátásnak jelentős mértékű csökkentése révén a fenntartható és élhetőbb város létrehozásának irányába jelentős lépéseket tesz.